Снимки chernomorepfc.bgЧерно море запаси убедителна победа в първата си контрола от

...

Черно море отнесе Созопол с 4:1 в Каблешково

Снимки chernomorepfc.bg

Черно море запаси убедителна победа в първата си контрола от зимната подготовка. " Мораяците "  спечелиха против Созопол с 4:1 на терена в Каблешково. Илиан Илиев откри резултата в 6-ата минута, а по-късно се разписаха Исмаил Иса в 35-ата, Денислав Ангелов в 46-ата и Васил Панайотов в 80-ата. Варненци удариха и греда в 72-рата минута посредством Леандро Андраде. Единственият гол за втородивизионния отбор осъществя Ариф Ферадов в 43-тата минута.

Черно море стартира мощно срещата и още в първата минута Илиан Илиев изведе Родриго Вилела отляво, който напредна в наказателното поле и стреля, само че над вратата.

В 6-ата минута младият Мартин Милушев получи топката вдясно, подаде към Илиан Илиев пред наказателното поле, който с едно допиране се освободи от защитник и стреля в близкия ъгъл на вратата и осъществя за 1:0.

В 15-ата минута Черно море сътвори доста добра офанзива. Мартин Милушев проби отдясно, мина през защитник и нахлу в наказателното поле, центрира прострелно паралелно на голлинията, където Илиан Илиев технично с пета опита да вкара топката в мрежата, само че вратарят на Созопол съумя да избави. Веднага по-късно Вилела опита удар от отдалеченост, само че над вратата.

В 30-ата минута Родриго Енрике засече с глава центриране в наказателното поле, само че стреля над вратата.

В 35-ата минута Цецо Панов откри с акуратен пас Исмаил Иса в наказателното поле, който на скорост съумя да излъже вратаря и да вкара за 2:0, написа chernomorepfc.bg.

Ариф Ферадов намали резултата след изстрел от наказателното поле в 43-ата минута.

През второто полувреме треньорът Илиан Илиев направи 11 промени. След почивката започнаха Георги Георгиев, Стефан Велев, Росен Стефанов, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Файсел Касми, Васил Панайотов, Леандро Андраде, Георги Божилов, Денислав Ангелов. В 46-ата минута Георги Божилов извърши бързо фаул в половината на Созопол, изведе Денислав Ангелов самичък против вратаря, а нападателят на Черно море вкара за 3:1. В 60-ата минута Черно море сътвори добра офанзива отдясно. Стефан Велев откри Файсел Касми, който проби мощно в наказателното поле и стреля по диагонала, само че вратарят на Созопол избави. 72-рата минута Леандро Андраде опита техничен изстрел от отдалеченост, само че топката срещна страничната греда. В 80-ата минута Денислав Ангелов проби отдясно, върна топката към точката на дузпата към Леандо Андраде, който пропусна за Васил Панайотов, а халфът на “моряците ” с обмислен изстрел осъществя за 4:1. В 86-ата Касми стреля рисково от ъгъла на наказателното поле, само че топката мина на сантиметри от страничната греда.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме:  Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло, Илиан Илиев, Родриго Енрике, Родриго Вилела, Мартин Милушев, Исмаил Иса

Второ полувреме:  Георги Георгиев, Стефан Велев, Росен Стефанов, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Файсел Касми, Васил Панайотов, Леандро Андраде, Георги Божилов, Денислав Ангелов.